Kolik bychom měli spát?

Kolik hodin potřebujeme na spánek?

Někteří lidé jsou schopni odpočívat po pouhých 5 hodinách spánku a mají dostatek energie k výkonu. Častěji se však stává, že lidé nejsou schopni usnout ani po 8 hodinách spánku. Z čeho tento rozdíl pramení? Důvody mohou být různé. Někdy podmínky v místě spánku neprospívají našemu odpočinku a stres nám brání usnout. Kromě toho můžeme trpět chronickou únavou nebo chrápáním - v takových případech je vhodné poradit se s odborníkem. Kolik spánku by člověk měl mít, je individuální záležitost, ale vyplatí se řídit doporučeními lékařů a vědců.

Dostatečné množství spánku

Zajistěte si zdravý odpočinek a získejte více energie po celý den. Dospělý člověk by měl spát 7 až 9 hodin denně, aby jeho tělo správně fungovalo. Nezapomeňte doporučené množství spánku omezit, protože by se to mohlo podepsat na vaší pohodě a dokonce i na vašem zdraví.

Věk a množství spánku

Děti by měly spát mnohem déle než dospělí. To má obrovský význam pro správný vývoj, růst a pohodu. Kolik spánku by tedy dítě mělo mít? Existuje důvod, proč by rodiče měli své děti ukládat ke spánku mnohem dříve, než chodí odpočívat oni sami. Předškolní děti potřebují 10 až dokonce 13 hodin spánku denně. Totéž platí i pro dospívající. Nevyspalý teenager může být podrážděný a nebude se dostatečně soustředit na učení.  Měli by dospívající také spát tolik hodin? Mladí dospělí obvykle spí kolem 10-11 hodin. Mnohem déle než dospělí, protože stále rostou a jejich tělo prochází výraznými změnami. Kromě toho je čeká stále více školních a domácích povinností, takže k jejich plnění potřebují energii.

Množství spánku u novorozenců

Čím je dítě mladší, tím více času stráví spánkem. Kolik spánku by tedy mělo novorozené dítě dostat? Ukazuje se, že takto malé děti potřebují nejvíce spánku - mohou spát až 17 hodin denně. Je zřejmé, že věk má vliv na požadavky na spánek, proto poskytněte svému miminku správný prostor a podmínky pro odpočinek.

Kolik spánku by měl kojenec dostat?

Čím je vaše dítě starší, tím kratší je jeho spánek. Než však vaše dítě dosáhne předškolního věku, bude spát již několik hodin. Jak jsme již zmínili výše, novorozenec může spát až 17 hodin.

Kolik spánku by v takovém případě mělo kojenec dostat? Počet hodin spánku kojence je ve srovnání s novorozencem o něco nižší. Kojenec potřebuje 12 až 15 hodin spánku. Zdravý spánkový režim má významný vliv na jeho správný vývoj.

Bezesné noci - důsledky

Již dlouho se říká, jak je spánek pro člověka důležitý. V dnešní době však žijeme v běhu a odpočinku nevěnujeme správný počet hodin, noci si krátíme. Vyplatí se věnovat spánku více času, protože nedostatečný spánek může mít vážné důsledky pro vaši pohodu, a dokonce i pro vaše zdraví. Nedostatečný přísun spánku způsobuje nesoustředěnost, podrážděnost a chronickou únavu. Tím, že během dne chodíme nevyspalí, vyžaduje naše tělo další energii, takže častěji saháme po nezdravých pochutinách, což vede k přibývání na váze. Dalšími zdravotními důsledky jsou problémy s krevním oběhem a snížení imunity. Častěji chytáme infekce a pomalu se z nich zotavujeme.

Zdravý spánek - na co je třeba dbát?

Pokud chcete zdravě spát, zvolte si dokonalou matraci která bude vyhovovat vašim potřebám. Měli byste také provést několik drobných změn ve svém večerním režimu. Zde je několik jednoduchých návyků, které si můžete osvojit.

Vyvětrejte ložnici - snížením teploty v místnosti rychleji usnete a váš odpočinek bude hodnotnější.
Omezte používání monitorů. Snažte se nedívat na telefon 2 hodiny před spaním.
Nepracujte v ložnici, natož v posteli. Tento prostor by měl být spojen pouze s odpočinkem.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU