Kokosové matrace – vyplatí se to?

Matrace s kokosovou vrstvou

Jsou určeny těm, kteří hledají vložky se zvýšeným stupněm tvrdosti. Volí je také alergici, kteří potřebují matraci s protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi. Díky pozitivním vlastnostem matrace  s kokosovým vláknem se dobře osvědčují také jako matrace pro děti.

Není žádným tajemstvím, že materiály a tkaniny pocházející z přírodních surovin je obtížné nahradit.

Syntetické materiály často nemají stejné vlastnosti a parametry jako ty přírodní. O tom svědčí i obliba matrací z kokosového vlákna jako doplňku složení matrace. Vložka v kokosové matraci je 100% ekologická surovina získaná ze skořápek kokosových ořechů. Když jsou vlákna spletena dohromady, přirozeně chrání před růstem roztočů a mikroorganismů tím, že zajišťují dostatečné proudění vzduchu. Proto se často používá v matracích pro alergiky nebo děti.

Pokud tedy někdo přemýšlí, zda koupit kokosovou matraci pro dítě, pak rozhodně ano. Kokos zvyšuje úroveň její tvrdosti, takže nebude určena lidem se zdravotními nebo ortopedickými potížemi.

Komu se tedy kokosová matrace doporučuje jako doplňková vrstva k matraci? Pěna, kokos je ideální duo pro ty, kteří upřednostňují pevnost, odolnost a robustnost, a pro ty, kteří chtějí oboustranný model, přičemž si mohou vybrat z různých úrovní tvrdosti matrace.

Kokos v matraci má obvykle tloušťku 1 cm a vyznačuje se:

Oblíbené matrace s přidaným kokosem:

Kokosové a latexové matrace jsou pohodlné a odolné modely.

Velmi oblíbené jsou také taštičkové matrace s kokosem.

Matrace z kokosového vlákna se nachází v pěnových i bonellových pružinových matracích a ve všech typech taštičkových matrací. Je součástí jednostranných i oboustranných matrací. Matrace z kokosového vlákna mohou být vrstvou matrace nebo samostatným výrobkem. Jako vrchní matraci ji můžeme položit na jakýkoli povrch a vzít si ji s sebou na dovolenou. Matrace s tímto typem vložky jsou investicí do zdravého a kvalitního spánku na mnoho let.

Matrace s kokosovým vláknem jsou poměrně oblíbené mezi lidmi, kteří hledají matrace se zvýšenou tuhostí. Volí je také alergici, kteří potřebují matrace s protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi. Díky pozitivním vlastnostem matrací s kokosovým vláknem se dobře osvědčují i jako matrace pro děti.  

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU