Jakou matraci vybrat pro teenagera?

Výběr matrace - co bych měl zvážit?

Spánek je pro zdravý vývoj dospívajících velmi důležitý, protože právě během spánku může tělo správně regenerovat, aby bylo připraveno na další den plný fyzické a duševní aktivity. Dostatečný noční odpočinek také podporuje paměť a koncentraci, proto by matrace pro dospívající měly být pohodlné a přizpůsobené jejich potřebám. Zajímá vás, která matrace pro teenagery bude vhodná? Zvažte následující.

·Výška a hmotnost

To jsou zásadní faktory při výběru matrace, a to nejen pro mladé lidi. Čím vyšší je hmotnost, tím tvrdší by měl být povrch, na kterém spíte. Teenageři rostou velmi rychle, proto se vyplatí zvolit o něco delší matraci, kterou nebudete muset po roce či dvou vyměnit. Nejste si jisti, jak najít správnou délku? Předpokládá se, že matrace by měla být o 20 cm delší než výška osoby, která na ní bude spát. Jako náhradní však můžete snadno zvolit o něco větší.

·Individuální potřeby

Pokud má vaše dítě například problémy s vadou držení těla, vyplatí se před výběrem matrace navštívit lékaře, který vám poradí, jaký model vybrat.

·Alergie

Alergikům se doporučuje používat matrace s ideální cirkulací vzduchu a antialergickým potahem. Dobrou volbou je potah s ionty stříbra, který omezuje růst bakterií. Zásadní je však udržovat dobrou hygienu matrace, aby se v ní nehromadili roztoči a bakterie.

·Rozpočet

Existuje poměrně dost modelů, které jsou poměrně drahé - obvykle mají mnoho vrstev s jedinečnými vlastnostmi. Dobrá matrace však nemusí být vůbec drahá. V naší nabídce najdete řadu matrací pro děti a mládež, které jsou pro ně bezpečné a nezatíží vaši peněženku.

Spánek je velmi individuální záležitost, ale během dospívání se potřeba množství spánku zvyšuje. Dospívající jsou schopni spát až dvanáct hodin denně a je to zcela normální. Dostatečný odpočinek snižuje riziko podrážděnosti a nesoustředěnosti. Pohodlná postel a množství spánku jsou jedny z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují, zda bude mít dítě během dospívání dostatek spánku. Zdravý spánek zajistí, že bude během dne produktivní a bude mít dostatek energie na školu, sport nebo mimoškolní aktivity. Mnoho modelů má svaly uvolňující vlastnosti, což je další výhodou pro ty, kteří sportují.

Mladí lidé mají v dnešní době stále více mimoškolních aktivit a jsou ovlivňováni mnoha podněty (všudypřítomná elektronická zařízení). K tomu se přidávají hormonální změny. To vše má za následek zvýšenou únavu a stres, proto je vhodné zajistit mladým lidem dobré podmínky pro odpočinek. Správné matrace pro mladé lidi mají velmi velký vliv na jejich kvalitní odpočinek a regeneraci. Je však třeba mít na paměti i další faktory. Spánek u dospívajících může být narušen stresem, pozdním uléháním do postele, těžkými večeřemi a používáním chytrých telefonů. Zajistěte proto, aby si vaše dospívající dítě uvědomovalo důležitost spánku, důsledky jeho nedostatku a co lze udělat pro zlepšení jeho kvality. Tím zajistíte, že nebude během dne přetažené a zlepší se jeho soustředění a paměť.

Kvalitu spánku dospívajících ovlivňuje mnoho faktorů - úroveň stresu, fyzická aktivita, hormonální změny, strava a správná postel. Přemýšlíte, jakou matraci pro dospívající vybrat? Můžete využít např. konfigurátor kde si snadno vyberete ten správný model podle váhy, výšky nebo rozpočtu.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU