Jakou matraci pro miminko?

Pokoj nebo dětský koutek je obvykle prvním místem, kde se začínáme připravovat na příchod nového člena rodiny. Nic nám neudělá větší radost, než když se objeví postýlka, komoda nebo přebalovací pult a celá řada doplňků, které nám pomohou s péčí o miminko. Rodiče přikládají velký význam každému předmětu, který podporuje zdraví, hygienu a vývoj jejich dítěte. Proto věnují spoustu času vybavení místa, kde bude dítě trávit většinu dne. Právě postel a matrace jsou často prvkem, jehož výběr tráví spánek budoucích rodičů. 

Jaká matrace pro novorozence?

Standardní rozměr matrace pro novorozence, která se používá ve většině postýlek, kolébek nebo dokonce skládacích cestovních postýlek, je 60x120. Samozřejmě se může stát, že se jedná o atypický rozměr - 70x120 nebo 70x140. Je vhodné si to před nákupem ověřit, abyste mohli snadno najít správnou matraci do postýlky. Matrace vytvořená s ohledem na nejmenší uživatele je navržena tak, aby podporovala vývoj a správné držení těla malého dítěte od prvních dnů života. Zejména proto, že novorozenec stráví téměř 24 hodin denně ve své postýlce a v poloze vleže. Základna, na které bude naše miminko spát, by měla mít rovnoměrnou oporu. To zaručí pohodlí a bezpečnost v této fázi vývoje. Je důležité, aby materiály matrace pro novorozence byly certifikovány podle normy Oeko-tex. Jedná se bezpochyby o nejvýznamnější a nejspolehlivější ekoznačku na světě. Pro spotřebitele je zárukou bezpečnosti a potvrzuje, že textilní výrobek splňuje vysoké standardy.

Jak vybrat matraci pro děti

Důležitým krokem při výběru matrace pro dítě je zohlednit jeho hmotnost, výšku a vývojový stupeň odpovídající věku. Pokud hovoříme o novorozencích, musíme mít na paměti, že jejich kosterní a kloubní systém je nezralý a velmi křehký. Navíc je často doprovázen zvýšeným svalovým tonusem a do 3-4 měsíců věku dochází k "Morovu efektu". Jedná se o přirozený, prvotní reflex, který je reakcí na náhlý podnět, zvuk, hluk, prudké světlo, změnu polohy. Novorozenec reaguje energickým napřímením končetin, po kterém následuje pomalý pohyb objímání hrudníku rukama. Tyto pohyby jsou náhlé a nekoordinované.

Měkká, poddajná základna poskytuje bezpečný a pohodlný odpočinek a podporuje vývoj batolete v raných fázích života. Jak dítě roste, měla by být jeho matrace pevnější. Oboustranná matrace, jejíž jedna vrstva je přizpůsobena jemnému tělu dítěte a druhá je ideální pro starší dítě, může být dobrým řešením i z finančních důvodů.

Pěnové, kokosové, latexové nebo pohankové.

Dětská matrace je nejčastěji vyrobena z pružné pěny odolné proti deformaci. Kromě toho může být vybavena:

vrstva kokosového vlákna, která matraci zpevňuje - jedná se o přírodní, 100% organickou surovinu získávanou ze skořápek kokosových ořechů. Kokosová vlákna jsou lehká a vzdušná a zároveň velmi trvanlivá a pružná, odolná vůči vlhkosti a deformaci. Zlepšují cirkulaci vzduchu uvnitř matrace, čímž zabraňují nadměrnému pocení dítěte. Kokosový ořech má také antialergické vlastnosti a zabraňuje růstu plísní a roztočů.
vrstva perforovaného latexu, která se přizpůsobuje tvaru těla a zajišťuje správnou ventilaci během spánku. Použitý latex má vysoké antiseptické vlastnosti, a chrání tak před růstem plísní a mikroorganismů.
vrstva přírodních pohankových slupek uzavřená v prošívaných, speciálně vybraných zónách. Má antibakteriální a antidekubitní vlastnosti, zabraňuje vzniku defektů páteře a pomáhá léčit ty stávající. Třísloviny obsažené v pohankových slupkách zabraňují růstu roztočů a bakterií v matraci a na povrchu pokožky.

Stejně důležitý je i kryt

Při výběru nejlepší matrace do dětské postýlky je třeba věnovat pozornost také potahu. I ten musí být vyroben z přírodních a bezpečných materiálů, aby bylo zajištěno zdraví, hygiena a pohodlí vašeho dítěte. Voděodolný a snadno čistitelný potah zabraňuje pronikání nečistot do matrace. Zkušení rodiče vědí, jak často se dítě potí nebo močí, jak často dochází k dalším hygienickým překvapením.
Potah by měl chránit před růstem bakterií, hub, plísní, roztočů a dalších alergenů. A co je nejdůležitější, musí mít všitý zip, který umožňuje jeho snadné sejmutí a vyprání. Je však třeba dodržovat teplotu stanovenou výrobcem, aby nedošlo k poškození struktury materiálu a jeho vlastností.

Jakou matraci do dětské postýlky?

Výběr matrace pro dítě je pro budoucí rodiče prvním důležitým úkolem. Výběr matrace bude mít vliv na zdraví a bezpečnost jejich dítěte. Proto by takové rozhodnutí nemělo být učiněno unáhleně. Na internetu najdete nepřeberné množství poznatků o tom, jakou matraci do postýlky vybrat. Názory na toto téma zveřejňují zkušení rodiče, ale také odborníci na zdraví dětí, lékaři a fyzioterapeuti. Vyplatí se rozhodnout se pro osvědčenou značku.  

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU