Jaké zrcadlo zvolit do koupelny?

Zrcadlo v koupelně je nutností. Je užitečné pro členy domácnosti při kosmetických procedurách, nanášení make-upu nebo holení. Montáž zrcadla doplňuje design místnosti a zároveň ji opticky zvětšuje. Přemýšlíte, jak vybrat model, který bude plnit utilitární funkci a zároveň ozdobí váš interiér? Nechte si poradit!

Jaké zrcadlo do koupelny? Tipy na design

Zařízení malé koupelny je poměrně náročné, protože záleží na každém centimetru. Můžete do ní umístit zrcadlovou skříňku s osvětlením. Je to skvělý způsob, jak uložit potřebné věci a zároveň opticky zvětšit místnost. Zrcadlo do malé koupelny by mělo mít tloušťku alespoň 4 cm, aby dodalo místnosti hloubku. Zajímá vás, zda může být zrcadlo širší než umyvadlo? Interiéroví designéři připomínají, že by mělo být rovnoměrné nebo o něco užší. Než se vydáte na nákup, nezapomeňte si umyvadlo změřit.

Vhodně zvolená zrcadla v koupelně spolu s osvětlením umocňují design interiéru. Na druhou stranu špatná volba zmaří veškeré úsilí vynaložené na zařízení místnosti. Široká nabídka zrcadel vám může zamotat hlavu, proto vám poradíme, jak vybrat elegantní a funkční zrcadlo. Pokud máte velkou koupelnu, vejdou se do ní dvě umyvadla. V této situaci zvolte jedno velké zrcadlo nebo dva menší kusy. Nezapomeňte je zavěsit ve stejné výšce.

Jak vybrat zrcadlo do malé koupelny?

V malých místnostech se nejlépe osvědčí oválná nebo kulatá zrcadla. Můžete také zvážit koupi obdélníkového modelu. Zrcadlo do malé koupelny opticky zvětší interiér, zejména pokud pod něj umístíte bílou skříňku se zlatými nebo kovovými akcenty. V jaké výšce zrcadlo v koupelně zavěsit? Zrcadlo namontujte 20 cm nad umyvadlo, abyste ho mohli snadněji udržovat čisté. Nezapomeňte zrcadlo přizpůsobit výšce členů vaší domácnosti. Usnadníte jim tak jejich péči o tělo.

Jak vybrat zrcadlo do velké koupelny?

Prostorný interiér poskytuje volnost uspořádání. Zrcadlo si můžete vybrat v libovolném tvaru a velikosti, takže ho snadno sladíte s interiérem místnosti. Je velké zrcadlo nad umyvadlem dobrý nápad? Usnadníte tak členům domácnosti provádění každodenní péče a hygieny. Kde koupit zrcadla do koupelny? Rozhodně se vyplatí vsadit na obchody, které spolupracují se zkušenými výrobci. Zrcadlo do koupelny by mělo spojovat estetické a praktické vlastnosti. Na stěnu ho můžete přilepit pomocí neutrálního silikonu nebo speciálního lepidla.

V jaké výšce mám zavěsit zrcadlo v koupelně?

Jaký typ zrcadla si mám do koupelny nainstalovat? Odborníci doporučují, aby bylo široké 40-80 cm a silné alespoň 4 mm. Takové rozměry umožňují pohodlné používání zrcadla. V jaké výšce bych měl zrcadlo v koupelně namontovat? Obecně platí, že horní okraj by měl být asi 2 m nad podlahou a spodní okraj by měl být alespoň 120 cm. Zajímá vás, v jaké výšce by mělo být vaše koupelnové zrcadlo?

Pokud jsou členové vaší domácnosti značně různě vysocí, zavěste panel tak, aby vzdálenost mezi jeho spodní hranou a umyvadlem byla 25-30 cm. Tím zajistíte, že nebudete muset zrcadlo v koupelně neustále čistit. Dbejte na to, aby viselo rovnoměrně mezi úrovní umyvadla a horní světelnou lištou. Koupelnová předložka působí v interiéru útulněji, proto ji zahrňte do návrhu místnosti, zejména pokud nemáte podlahové vytápění. Nebudete tak muset stát bosýma nohama na studených dlaždicích. Před výběrem předložky zkontrolujte, zda je vyrobena z materiálu odolného proti vlhkosti.

Koupelnové zrcadlo - co bych měl zvážit při nákupu?

Velikost zrcadel v koupelně závisí nejen na velikosti místnosti, ale také na jejím účelu. Pokud zařizujete interiér pro hosty, můžete zvolit menší model, který bude užitečný pro každodenní hygienu. Jaké zrcadlo byste měli zvolit do malé koupelny? Zřekněte se modelu s tlustým rámem, který interiér zahltí, a zvolte měkčí variantu.

Když hledáte zrcadlo do malé koupelny, nezapomeňte na proporce. Velký model v dřevěném rámu interiér zahltí. Než se pustíte do hledání, změřte si stěnu, na kterou chcete zrcadlo zavěsit. Změřte také šířku umyvadla nebo skříňky, která bude pod ním. Vyplatí se instalovat do koupelny biokrb? Tento spotřebič je bezpečný a snadno se používá. Biopalivo během provozu spotřebiče hoří a nevypouští toxické látky. Biokrb vnáší do koupelny útulnou atmosféru. Můžete si tak být jisti, že vám po vylezení z vany nebo sprchy nebude zima.

Zrcadla v koupelně - nedílný designový prvek

Zajímá vás, na co si dát pozor při nákupu koupelnového zrcadla? Nejdůležitější je vzít v úvahu následující faktory:

Pokud zařizujete malou koupelnu, poohlédněte se po zrcadlové skříňce, kterou můžete zavěsit nad umyvadlo. Získáte tak další úložný prostor pro kosmetiku a doplňky k líčení. Vykašlete se na klasické zrcadlo v ozdobném rámu. Nejenže zabírá spoustu místa, ale také opticky zmenšuje místnost.

Jaké zrcadlo instalovat nad umyvadlo?

Velké zrcadlo nad umyvadlem má nejen praktickou funkci, ale stává se i dekorativním prvkem. Umožní vám vidět celou vaši siluetu a zároveň interiér působí prostorně. Nezapomeňte však zrcadlo namontovat tak, abyste ho při čištění nepoškodili. Velikost zrcadla přizpůsobte účelu vaší koupelny. Pokud má sloužit jako koupací místnost, zvolte velké křišťálové zrcadlo. Pro jedinečný efekt ho namontujte naproti vaně.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU