Jaké rituály stojí za to zavést do své večerní rutiny?

Připravte se na další den - jak to děláte?

Plánování je prvním krokem ve vaší večerní rutině, který by neměl chybět. Napsání seznamu věcí, které musíte udělat následující den, vám pomůže lépe se zorganizovat. Pokud si správně vypracujete plán činností, vyhnete se stresu z obav, že nějaký úkol nesplníte, a určitě na žádný z nich nezapomenete. Připravte si plán na nadcházející den a vaše rána budou příjemná a bez stresu.

Jak nejlépe relaxovat po náročném dni?

Na konci dne si najděte více času na odpočinek. Koupel za doprovodu uklidňující hudby vám pomůže uvolnit se a relaxovat po náročném dni. Máte chvilku pro sebe? Pečujte o své zdraví a pohodu. Snažte se udržovat správnou hydrataci pitím vody nebo bylinného nálevu, který nebude stimulovat. Nezapomeňte na lehkou a výživnou večeři.

Zklidnění - jak omezit podněty?

V práci i doma nás všude kolem rozptyluje spousta věcí - počítače, chytré telefony a televize. Dbejte proto na to, abyste se zklidnili. Nadměrná stimulace zvyšuje stres a ztěžuje tělu regeneraci. Asi 2h před spaním se vzdejte monitorů, rádia a hlasité hudby. Je také dobré ztlumit světlo, aby tělo vědělo, že se blíží čas odpočinku.

Čtení knih - pomáhá při spánku?

Čtení podněcuje představivost a uvolňuje. Nepoužívejte však svítící zařízení, jako jsou tablety nebo telefony, protože vyzařují škodlivé modré světlo. Jejich omezením si usnadníte usínání a také zlepšíte kvalitu svého spánku. Čtěte tištěné knihy nebo používejte speciální čtečky, jejichž displeje imitují list papíru. Několik desítek minut v tichu s knihou vás uvolní, zklidní a odvede vaši mysl od starostí a stresu.

Aromaterapie - je účinná?

Všechny činnosti před spaním je dobré provádět ve společnosti uklidňujících esenciálních olejů, které zlepšují náladu. Aromaterapie má široké využití - některé oleje mají antibakteriální, protizánětlivé a protiplísňové účinky. Kromě toho snižují stres, čímž zlepšují kvalitu spánku. Jedním z nejčastěji používaných éterických olejů v aromaterapii je levandulový olej, protože snižuje stres a napětí. Stejně účinný je i jalovcový olej, který má antistresové vlastnosti.

Jóga - jak snižuje stres?

Těsně před spaním se nedoporučuje intenzivní fyzická námaha, ale relaxační cvičení, jako je jóga, mají na odpočinek velmi pozitivní vliv. Tato starobylá technika práce s tělem a myslí kombinuje dechová cvičení, meditaci a ásany. Jóga snižuje stres a může výrazně zlepšit kvalitu spánku.

Meditace - stojí to za to?

Stejně jako jóga pomáhá meditace zklidnit mysl. Učí vás žít tady a teď, takže pravidelné cvičení usnadňuje odstup od problémů a snižuje stres. Proto se vyplatí zařadit meditaci do večerní rutiny, abyste si zajistili kvalitní spánek.

Co ještě můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali?

Vytvořte si správné podmínky pro spánek, aby se vaše tělo mohlo správně zotavit. Snižte teplotu v ložnici a vyvětrejte ji. Nezapomeňte alespoň jednou týdně vyměnit ložní prádlo za čerstvé. Zajistěte, aby v ložnici nebyly žádné rušivé elementy - televize, rádio nebo telefon. Světlo by mělo být měkké a nedráždivé. Spěte na pohodlné matraci, která vyhovuje vašim preferencím. Pokud si lámete hlavu s výběrem té ideální, využijte konfigurátor nebo se obraťte na naši infolinku. Poradci vám pomohou vybrat ideální matraci pro vaši hmotnost, výšku a potřeby.

Nezapomeňte, že o ráno plné energie se můžete postarat už večer, kdy si dopřejete chvilku odpočinku. Proto si na konci dne najděte více času pro sebe, abyste si po náročném dni odpočinuli a připravili své tělo na regenerační spánek. Vyberte si rituály, které vám nejlépe vyhovují.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU