Jaké jsou vlastnosti termoelastické matrace?

Termoelastická matrace - vlastnosti

O tomto typu matrace hovoříme, pokud je alespoň jedna její vrstva vyrobena ze specializované polyuretanové pěny. Byla vyvinuta v šedesátých letech minulého století v NASA a zpočátku byla důležitou bezpečnostní součástí kosmických vozidel. Následně se začala používat mimo jiné při výrobě matrací. Dnes se tato pěna označuje jako VISCO, MEMORY, paměťová, líná, termoplastická nebo termoregulační pěna. Bez ohledu na to, jak se nazývá, jsou matrace s termoelastickou pěnou jedinečným řešením pro každou ložnici. Proč si je pořídit. Kvůli svým jedinečným vlastnostem, které zajišťují jedinečně pohodlný spánek.

Matrace z termoelastické pěny se vyznačují tím, že se vlivem tlaku a tělesné teploty dokonale přizpůsobí tvaru těla. Díky tomu poskytují vynikající oporu celému tělu a zajišťují, že každá část těla je náležitě ošetřena a podepřena. Nedochází tak k únavě páteře, která si v noci zachovává své přirozené zakřivení, a svaly v jejím okolí nejsou namáhány. Snižuje se také počet tlakových bodů. To vše znamená, že noc strávená v těchto podmínkách je časem, kdy se zcela zotavíme a odpočineme si. Proto když si položíme otázku, jakou termoelastickou matraci zvolit a zda se vůbec vyplatí - odpověď bude vždy znít ano. Tím spíše, že se často setkáváme s takovými modely, které jsou oboustranné a tato pěna je použita pouze na jedné straně. Na druhé straně je naopak jiná vrstva, která má odlišné vlastnosti a poskytuje v noci jiný pocit. Pokud tedy něco, můžete si vždy vybrat, na které straně chcete spát.

To však není jediný důvod, proč jsou tyto modely dobré. Termoelastické matrace nabízejí také řadu dalších zdraví prospěšných vlastností. Díky struktuře pěny je vlhkost vylučovaná tělem velmi dobře odváděna pryč. To ztěžuje růst plísní i bakterií. Je také prodyšná a zajišťuje dostatečnou cirkulaci vzduchu uvnitř. Matrace z Viscoelastické pěny je proto vhodným řešením pro ty, kteří trpí alergií na roztoče domácího prachu. Kromě toho dobře fungují pro lidi trpící bolestmi zad. Pomáhají také například při regeneraci páteře po ortopedických operacích.

Vrstva VISCO se často vyskytuje v řešeních, jako je například taštičková matrace. Díky termoelastické pěně poskytne nejlepší možné podmínky pro zdravý a regenerační spánek. Jejich kombinace představuje vynikající technologii, která poskytne komfort, pohodlí a nejlepší možné podmínky pro noční odpočinek. Sedm zón, na které je kapesní matrace rozdělena, a vrstva VISCO pěny ležící na ní jsou zárukou úspěšného spánku a odpočinku na nejvyšší úrovni.

Termoelastické matrace - výhody a nevýhody

Mezi výhody patří:

Nevýhody takového uspořádání:

Termoelastická matrace je řešení, díky kterému se noc strávená na matraci bude podobat spánku "na obláčku". Díky své struktuře a fyzikálním vlastnostem pod vlivem teploty a tlaku zajistí, že je spáč téměř ze všech stran zabalen do teplého a příjemného materiálu. Díky tomu jsou termoelastické matrace na spaní tím nejlepším řešením pro příjemný a pohodlný odpočinek.

 

Mnoho lidí ve fázi návrhu ložnice přemýšlí, zda je dobré opustit tradiční postel a zvolit jiné řešení. Matrace pro spaní na podlaze? Postele poskládané z palet? Co třeba pohovky, rozkládací pohovky nebo rozkládací gauče? Kolik lidí, tolik nápadů. Stojí některé z nich za zvážení?

Podívejme se na řešení, ve kterém je ústředním bodem ložnice matrace pro spaní na podlaze místo postele. Takový návrh - zdá se - šetří místo i peníze. Nemusíte utrácet další peníze za vybavení, můžete je utratit za něco jiného. Nemít postel také teoreticky znamená více prostoru a optické zvětšení místnosti, ve které trávíme téměř každou noc. Na jedné věci byste ale šetřit neměli. Je to zdraví. Pokud se v ložnici vzdáme postele a nahradíme ji pouze matrací, vystavujeme své tělo řadě škodlivých faktorů, které ovlivňují nejen náš komfort spánku, ale také naši pohodu. Spaní na podlaze je spojeno s alergickými problémy, zatížením páteře nebo zvýšením teploty místa, kde spíme. Je to také riziko kontaktu s plísněmi. Proto matrace místo postele není příliš dobrým řešením. Pokud se však přesto rozhodneme pro tento krok a nekoupíme si do ložnice postel, musíme si dobře rozmyslet, jakou podlahovou matraci zvolit, abychom strávili noc v bezpečných podmínkách.

Čím blíže je naše tělo v noci k podlaze, tím větší je riziko kontaktu s prachem a jinými nečistotami na podlaze. O nepříznivých zdravotních účincích mikrobů se můžete dočíst na mnoha místech. Matrace na podlaze, kde se spí, tedy znamená zvýšení rizika vdechnutí všeho, co se usazuje v nejšpinavější části každé domácnosti. Jednoduše řečeno, tím, že ji položíme na zem, omezíme vzduch uvnitř matrace, takže není správně větrána. Všudypřítomný prach se hromadí uvnitř a navíc jsme vystaveni plísním, které se mohou objevit ve vlhkých částech. Když spíme velmi nízko, může to mít vliv i na náš pohybový aparát. Matrace na podlaze znamená, že každodenní uléhání a vstávání na ni může vést k poranění svalů nebo kloubů - na rozdíl od postele, která představuje menší problém. Hrozí také prochladnutí těla, nachlazení nebo dokonce onemocnění.

Pokud přesto zvolíte možnost, kdy matraci položíte přímo na podlahu, vyberte si model, který:

Pokud budete mít na paměti výše uvedené, můžete zvolit řešení, které zajistí, že spaní na podlaze nebude tolik škodit vašemu zdraví ani zdraví vašich blízkých. Je také vhodné pamatovat na to, abyste matraci nepokládali přímo na podlahu, ale například na koberec. Měla by se také častěji otáčet na bok, aby se do ní dostal vzduch z horní i spodní strany. Taštičková matrace ACTIVE bude tím správným řešením. https://www.dobresny.cz/detail/matrace/matrace-80x200/tastickova-matrace-active-jersey-80x200-cm-s-kokosem-19-cm.html

V případě, že byste chtěli dítěti koupit matraci na podlahu, důrazně vám to nedoporučujeme. Dítě musí mít pohodlné a především zdravé místo na spaní. Je proto důležité, aby postel byla správně vybrána tak, aby vyhovovala jeho potřebám. Spaní na podlaze na matraci v tomto případě rozhodně nepřipadá v úvahu, ale hraní si na ní, když leží na podlaze, nikoliv.

Volba řešení ložnice, kdy místo klasické postele zvolíte matraci na podlahu, není zrovna osvědčeným řešením. Nicméně při dodržení několika pravidel, jaká by měla být, lze alespoň trochu kompenzovat nevýhodu spaní na podlaze.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU