Jak vybrat postel?

Jaká je šířka postele?

Prvním krokem při zařizování ložnice je určit, kolik osob v ní bude spát. Pokud zařizujete pokoj pro jednu osobu, doporučujeme postele široké 80 až 120 cm. Pro páry budou nejlépe fungovat ty se šířkou od 140 centimetrů. Pak budeme mít dostatek prostoru i pro sebe, ale zároveň dostatečně blízko, abychom se k sobě mohli v noci přitulit. Obvykle je postel dlouhá dva metry. Se všemi těmito hodnotami souvisí spací plocha, přesněji řečeno velikost matrace. Samotná postel bude tedy o něco delší a širší. To je důležitý bod, který je třeba mít na paměti při přestavbě ložnice. Výrobci naštěstí na svých webových stránkách často uvádějí přesné rozměry nabízených výrobků.

Pokud se rozhodnete postel s výsuvným  rámemPokud se rozhodnete pro postel s výsuvným rámem, musíte také zajistit snadný přístup ke schránce pod ním. Musí být dostatečně snadné rám zvednout a také pod něj bez problémů uložit věci. V opačném případě ji jednoduše nebudeme používat. Jeden metr volného prostoru v přední části postele je minimum.

Při výběru postele do ložnice zvažte také to, kolik místa vám zbude po stranách postele. Může se ukázat, že se nám na jednu nebo druhou stranu nevejdou noční stolky. Noční stolky hrají v ložnici velmi praktickou roli a vyplatí se je mít. Už jen proto, abyste si na ně mohli odložit nezbytné léky, sklenici vody nebo abyste si na ně mohli položit budík či telefon. Nezapomeňte také na šatní skříň v ložnici. Pokud má posuvné dveře, můžete si dovolit o něco širší postel. Pokud se dveře skříně otevírají dokořán - je třeba počítat s tím, že budou potřebovat určitý prostor. Pokud by se dveře skříně otevíraly u nohou postele, nastal by problém.

Jaká je výška postele?

Jak vybrat postel do ložnice z hlediska její výšky a zajistit, aby se do ní a z ní nedalo problematicky vstoupit? To je další otázka, které je třeba čelit při zařizování ložnice. Příliš nízká nebo příliš vysoká postel nám může způsobovat každodenní problémy.

Výška matrace- Předpokládá se, že výška postele včetně matrace je přibližně 50 centimetrů nad podlahou (postel v výšce kolem 50 cm je ideální volba). To je víceméně dostatečná hodnota na to, abychom si na matraci mohli sednout a nohama bez problémů dosáhnout na zem. Pak je i vstávání přirozené a nehrozí bolestivý pád. Při přidávání matrace ke stávajícímu lůžku mějte na paměti výšku matrace. Je důležité, aby matrace byla v rámu postele ukryta v 1/3 své výšky.

Jak zvýšit postel? Je to možné například s nástavcem na zvýšení postele nebo pomocí přídavných nožiček.

Výběr postele do ložnice je obtížné rozhodnutí. Kromě jejích vhodných rozměrů je třeba brát v úvahu i funkčnost. Postel na nožičkách nám umožní pod ní bez problémů uklízet. Budeme moci pod ni dosáhnout vysavačem a zbavit se prachu pod ní. Prostor pod postelí nám také umožní schovat krabice nebo kartony naplněné různými věcmi. Mnohem pohodlnějším řešením je však zvolit postel se zvedacím rámem. Úložný box pod ní bývá prostorný, což nám umožní uložit do něj například lůžkoviny a další věci. A v případě potřeby se pro ně bude snadno sahat. Obvykle se umisťuje přímo na podlahu - lze do něj uložit i těžší předměty. Navíc se pod ním neusazuje prach a v ložnici máme rozhodně hygieničtější podmínky. Rám by měl být vyroben z odpružených lamel a celá konstrukce by měla být vybavena válcovými zvedáky, které usnadňují její otevírání. V ložnici se budou dobře vyjímat i modely s opěrkou hlavy. Díky tomu se nemusíte opírat přímo o stěnu. To má řadu výhod, z nichž nejdůležitější je pohodlí, protože během spánku není pravděpodobně nic horšího než náhodný kontakt se studenou a tvrdou stěnou.

Shrnuto - když známe rozměry postelí v ložnici, získáme jistotu, že naše ložnice bude správně zařízena. Proto je důležité před nákupem nového modelu vědět, kolik místa zabere a jak bude vypadat v místnosti, kde spíme. Správná velikost ložnicové postele rozhoduje nejen o pohodlí našeho spánku, ale také o využitelnosti celé místnosti.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU