Jak vybrat ideální postel?

Velikost má význam


Při výběru postele byste měli brát v úvahu své potřeby, zdravotní stav a očekávání. Pokud sdílíte pokoj s partnerem, měli byste zvážit větší rozměry.  Je důležité přizpůsobit velikost postele dostupnému prostoru v místnosti. Příliš velká postel může omezit pohodlí a pohyb v ložnici. Pokud si ceníte pohodlí, kontinentální postel bude vynikající volbou. Sledujete v posteli televizi? Zvolte čalouněnou postel s čelem.

 

Jak vybrat velikost postele?


V malé ložnici je obvykle vhodné vybrat menší postel, aby se ušetřilo místo, nebo si koupit rozkládací postel. Omezte se na standardní velikosti, jako jsou jednolůžkové (90 cm x 200 cm) nebo malé dvoulůžkové postele (140 cm x 200 cm). Pokud však máte větší prostor, zvažte možnost postele typu queen size (160 cm x 200 cm) nebo king size (180 cm x 200 cm). Nejčastěji lidé volí rozměry pro dvojlůžko 160x200 cm nebo 180x200 cm, existují však i netypické rozměry 200x200 a nebo 200x220.

 

Jak vybrat matraci k posteli?


Kvalitní matrace je srdcem každé postele a rozhoduje o našem pohodlí během spánku. Výběr matrace by měl být přizpůsoben vašim individuálním potřebám. Pokud máte problémy s páteří, měli byste investovat do ortopedické matrace, která poskytne správnou oporu. Pokud máte problémy s nadměrným pocením, věnujte pozornost matracím s termoregulačními vlastnostmi. Důležité je také vyzkoušet různé tvrdosti matrace před nákupem. Když si koupíte matraci online, můžete ji vyzkoušet a pak ji do 14 dnů vrátit, pokud nevyhovuje vašim potřebám.

 

Jak vybrat rozměr matrace k posteli?


Každá matrace má výšku, délku a šířku. Pro pohodlný spánek v ložnici byste měli začít přesným změřením rámu postele. Matraci si vždy vybíráte dle rozměrů postele tudíž jestli je postel 140x200 tak i matraci kupujete ve velikosti 140x200. Následně vyberte matraci tak, aby její délka byla delší než vaše výška o 15 cm. U dvoulůžka podle výšky vyšší osoby. Nejpopulárnější délky matrací jsou 200 cm. Nejčastěji vybíraná šířka pro jednu osobu je 90 cm. Je třeba si uvědomit, že šířka by měla být menší než šířka postele. Proto je důležité postel přesně změřit před nákupem. Matrace by měla být vyšší než rám postele. Pro pohodlí by matrace měla vyčnívat z rámu o cca 4 cm až 10 cm.

 

Výška postele


Každý preferujeme jinou výšku postele, obecně se ale lépe vstává, obzvláště u starších lidí, z vyšší postele. Nejmenší doporučená výška postele je 30 cm, velmi příjemná výška pro snadné vstávání pro starší osoby je kolem 50 cm.

 

Rám postele


Výběr rámu postele ovlivňuje nejen estetiku, ale také funkčnost. Preferujete tradiční dřevěný rám nebo moderní kovový? Komfortní postele nabízejí další úložný prostor pod postelí, což může být velmi praktické, zejména v menších místnostech. Je to ideální místo pro povlečení, deky a další doplňky do ložnice.

 

Materiál postele


Je řada druhů materiálu, ze kterých si každý zákazník vybere. Nejčastěji lidé volí na výběr ze dřevěných postelí a z postelí čalouněných. Čalouněné postele jsou symbolem pohodlí a měkkosti. V nabídce jsou ale také verze lůžek z laminovaných desek v dobré ceně.

 

 

Cena


Kvalitní postel nemusí být spojena s vysokými náklady. Je to však investice do zdraví a pohodlí, takže stojí za to zvážit, kolik jste ochotni utratit. Je dobré najít rovnováhu mezi cenou a kvalitou, protože kvalitní postel může sloužit po mnoho let.

Pokud se budete řídit výše uvedenými radami, měli byste být schopni najít tu nejlepší postel pro své potřeby a zlepšit tak kvalitu svého spánku.

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU