Jak poznáte, že byla matrace zvolena špatně?

Vzhledem k tomu, že prospíme třetinu svého života, stojí za to brát téma nákupu matrace vážně a vyvarovat se chyb, jejichž důsledky se projeví během jejího používání. Nepohodlná matrace znamená bolesti zad, krku, rukou a nohou. Přestože je nákup matrace subjektivní volbou, měli bychom se řídit i objektivními kritérii. Velikost, stupeň tvrdosti H a typ vložky jsou základní parametry určující vlastnosti daného modelu. Jejich nesprávný výběr může být spojen s nedostatečným očekávaným komfortem spánku, což má za následek nespavost, chronickou únavu a nedostatek energie.

Přečtěte si nejčastější příznaky špatně padnoucí matrace:

- Příliš tvrdé nebo příliš měkké
Stupeň tvrdosti matrace H udává, jak se matrace prohne pod tíhou vašeho těla. Její tvrdost by měla vycházet z tvaru a hmotnosti vašeho těla. Problém, který může při nákupu nastat, je příliš tvrdá matrace. Prvním příznakem jsou bolesti zad. Příliš tvrdá matrace se nepřizpůsobí přirozeným křivkám našeho těla, což se projeví nepohodlnou polohou při spánku, tlakem na klouby a svaly a brněním končetin. Naopak příliš měkký model bude také špatnou matrací. Mezi příznaky patří propadání těžších částí těla a nepřirozeně zakřivená páteř. V obou případech nejvíce trpí páteř, protože špatně podepřená páteř si během spánku neodpočine a nezregeneruje se. Jediným řešením je v takových případech dokonale seřízená, nová matrace. Bolesti zad pak ustoupí a my se budeme probouzet odpočatí a spokojení. Na druhou stranu příliš tvrdý povrch v oblasti ramen způsobí nepřirozený záklon a svěšení hlavy, protože linie ramen nebude správně podepřena. Ráno se probudíme s bolestí krku a hlavy. Tato situace způsobí také chrápání v poloze vleže na zádech, protože se čelist zvedne, což zvýší riziko spánkové apnoe. Apnoe je porucha spánku pro náš život a zdraví.

- Neshodná velikost
Špatně zvolená matrace s ohledem na výšku a hmotnost se projeví v menší ploše na spaní a naše pohodlí tím utrpí. Může se stát, že nám nohy a ruce budou viset z postele a spánek se může změnit v noční můru. Abychom se takové situaci vyhnuli, je třeba zvolit matraci, která je alespoň o 20 cm delší, než je naše výška, a dostatečně širokou, aby nám zajistila pohodlí při kroucení a změně spánkové polohy. Rozměry matrací začínají na 60 x 120 cm a dosahují až 200 x 200 cm. Při nákupu matrace je důležité mít na paměti, kdo na ní bude spát - malé dítě, teenager nebo dospělý. Při výběru matrace pro pár věnujte zvláštní pozornost šířce matrace, aby se dva lidé necítili nepohodlně, protože na spaní dvou osob není dost místa.

- Alergie
Při nákupu matrace mějme na paměti také alergické potíže. Pokud je při nákupu nezohledníte, bude váš spánek utrpením a vaše pokožka a dýchací ústrojí budou několik hodin vystaveny útoku nejrůznějších alergenů. Výsledkem je, že se probudíme unavení, s ucpaným nosem, podrážděnou nosní a oční sliznicí a bolestí hlavy. Pokud patříte do skupiny alergiků, měli byste vědět, že existují matrace určené pro alergiky. Takové modely jsou vyrobeny z materiálů, které mají antialergické vlastnosti, díky nimž se výrazně zpomaluje rozvoj plísní, hub a dalších mikroorganismů. Modely vyrobené z prodyšných materiálů zajišťují větrání, takže se na nich neusazuje prach plný roztočů a je vyfukován z vnitřku matrace ven.

- Noční buzení
Jedná se o častý problém, který nás v noci budí, a to doslova. Pokud se z nějakého důvodu budíme několikrát za noc, může být příčinou špatná matrace na spaní. Nejčastějšími příčinami přerušování spánku jsou prověšené nohy nebo ramena, mravenčení v končetinách, bolesti krku, zad a páteře. Proč k tomu dochází? Naše tělo nám jednoduše říká, že něco není v pořádku. Viníkem je jistě matrace, která ne zcela vyhovuje našim potřebám. Příčina může spočívat v její konstrukci. Pružinová vložka bude s tělem pracovat jinak než pěnová nebo latexová. Proto je před konečným výběrem matrace nezbytná konzultace s odborníkem. Zodpovězením podrobných otázek získáme nabídku několika nebo i více než desítky modelů splňujících naše kritéria. Pokud tak neučiníme, můžeme se dopustit chyby, která ovlivní kvalitu našeho nočního odpočinku.

Nepodceňujte následky spaní na špatně padnoucí matraci.

Nejškodlivější důsledky se však projeví v dlouhodobém horizontu. Dlouhodobý nedostatek spánku vede k mnoha závažným civilizačním chorobám. Diabetes, deprese, hypertenze, vady držení těla, spánková apnoe, obezita a oslabení imunitního systému jsou důsledky nedostatku dostatečně dlouhého a hlubokého spánku. Špatně zvolená matrace nás připravuje o možnost přirozené regenerace, k níž dochází během spánku a která je základem biologického a sociálního fungování. Pocítíme to zejména v práci, protože se objeví problémy se soustředěním, komunikací s ostatními zaměstnanci, horší výkonnost a paměť. Budeme letargičtí, podráždění a ospalí a naše myšlenky se budou točit kolem sladkostí a nezdravého jídla. Navíc to nebude o nic lepší, ani když přijdeme domů. Podrážděnost nám usnadní rodinné hádky a večer rychle usneme u televize. Abychom se tomu vyhnuli, je třeba se pořádně vyspat. To znamená dlouhý, hluboký a nepřerušovaný spánek. A to je možné pouze na matraci, která je optimálně přizpůsobena vašim požadavkům, potřebám, zdravotnímu stavu a dalším zásadním kritériím. Při výběru matrace použijte konfigurátor nebo kontaktujte odborníka prostřednictvím telefonní linky či chatu na webových stránkách obchodu.

Na spánku záleží

Všichni víme, jak důležitý je spánek pro naše zdraví a pohodu. Během nočního odpočinku se tělo zotavuje a mysl se resetuje a uspořádává množství informací. Dostatečně dlouhý a hluboký spánek zajistí, že se ráno probudíme odpočatí, plní energie a v dobré náladě, abychom mohli čelit výzvám dalšího intenzivního dne.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU