Co způsobuje chrápání a jak se ho zbavit?

Chronické chrápání může negativně ovlivnit kvalitu našeho spánku a také snížit pohodlí našeho partnera. Dochází k němu, když vzduch nemůže volně proudit nosem a hrdlem - okolní tkáně začnou vibrovat, což způsobuje specifický zvuk. Klidová poloha jazyka může ztěžovat plynulé dýchání. Zjistěte, jak se zbavit chrápání.

Jaké jsou příčiny chrápání u žen?

Zajímá vás, jaké jsou příčiny chrápání u žen? Tento typ potíží může být důsledkem překrvení nosní sliznice, obezity, hypotyreózy nebo abnormalit ve struktuře horních cest dýchacích. 

Studie také ukazují, že 1 z 10 budoucích matek chrápe v prvním trimestru těhotenství a téměř polovina ve třetím trimestru. K výskytu tohoto nepříjemného stavu přispívá nárůst hmotnosti, hormonální změny a otok nosní sliznice. Přemýšlíte, jakou matraci vybrat pro těhotnou ženu? Doporučujeme latexové matrace, které jsou proslulé svou odolností a pružností. Dokonale se přizpůsobí tvaru těla, a poskytují tak výjimečné pohodlí.

Chrápání se může objevit také během menopauzy - je to způsobeno změnami hormonální rovnováhy. S přibývajícím věkem se snižuje svalový tonus v krku a nosu, což ztěžuje průchod vzduchu.

Chrápání u mužů

Chrápání u mužů - příčiny

Studie ukazují, že problém chrápání postihuje dvakrát více mužů než žen - především proto, že mají užší hrdlo a svalnatější krk. Nesnesitelné chrápání může být způsobeno nezdravým životním stylem. Prášky na spaní a alkohol mimo jiné snižují napětí svalů, které zajišťují průchodnost krku. V takovém případě byste měli omezit alkohol i kofein a přestat kouřit. Odborníci připomínají, že riziko tohoto stavu zvyšuje také nadváha a obezita.

Chrápání - je nebezpečné?

A co chrápání? Téměř každý občas chrápe, ale pokud se to opakuje, může to vést ke zdravotním problémům. Obvyklé chrápání má za následek horší okysličení organismu. Mezi jeho nejčastější příznaky patří:

Jak spát bez chrápání? Lehněte si na bok a záda si podložte polštářem. Tím zabráníte tomu, aby se horní část vašich úst a jazyk ohýbaly proti zadní stěně krku.

Jak přestat chrápat?

Chrápání je nežádoucí reakce organismu, která se s věkem zvyšuje. Svaly pak ztrácejí svou pružnost, což ztěžuje průchod vzduchu dýchacími cestami. Někdy může být způsobeno také únavou. Jak spát bez chrápání? Nezapomínejte pravidelně pít vodu, abyste se vyhnuli dehydrataci. Vyvarujte se také ležení na zádech, protože to blokuje dýchací cesty (ze stejného důvodu nespěte na břiše). Jak nechrápat? Sáhněte po ústních nosních pastilkách nebo mastech, které zlepšují proudění vzduchu při dýchání.

Jak spát, abyste se vyhnuli chrápání? 

Lehněte si na bok a podepřete si záda polštářem - zabráníte tak ohýbání horní části úst a jazyka proti zadní stěně krku. Jak nechrápat? Dbejte na to, aby teplota ve vaší ložnici byla 18-21 °C a vlhkost vzduchu 40-60 %. Nezapomeňte doma často větrat, abyste zabránili vysychání nosní sliznice. Vytvořte správné podmínky také ve své ložnici. Přemýšlíte, jakou matraci vybrat pro pár? Rozhodněte se pro model H3 (středně tvrdý), taštičkový nebo pěnový. Matrace 160 x 200 nebo 200 x 200 zabrání probuzení, i když váš partner během spánku často mění polohu.

Chrápání - je nebezpečné?

Jak přestat chrápat?

Zajímá vás, jak přestat chrápat? Zkuste si vyčistit dýchací cesty. Nejprve sáhněte po volně prodejných prostředcích - použijte nosní nebo krční spreje. Můžete také použít kapky proti chrápání, které si nastříkáte na polštář. Co na chrápání? Chrápání nejenže ruší spánek obyvatel domu, ale může také signalizovat hypertrofii mandlí, zánět vedlejších nosních dutin, oslabené svaly hrdla nebo průchodnost nosu. Zvyšuje riziko hypoxie, hypertenze, mrtvice, ischemické choroby srdeční a nebezpečné spánkové apnoe.

Jak se zbavit chrápání? V první řadě můžete vyzkoušet domácí prostředky. Provádějte cvičení na posílení svalů krku, čelisti a jazyka. Poohlédněte se také po matraci z termoelastické pěny, která reaguje na tlak a teplotu těla. Pokud máte nadváhu nebo jste obézní, nezapomeňte snížit svou tělesnou hmotnost. Zaveďte zdravé stravovací návyky a začněte pravidelně cvičit. Pokud to nepomůže, obraťte se na bariatrického chirurga.

Jak nechrápat?

Jak spíte, abyste se vyhnuli chrápání? Především byste měli spát na boku, abyste zabránili zapadnutí jazyka. Investujte také do kvalitní matrace, která vám pomůže zaujmout správnou polohu. Pod nohy postele si také dejte speciální podpěry umístěné v blízkosti opěrky hlavy. To udrží vaši hlavu nad čelem postele a zabrání nesnesitelnému chrápání. Pořiďte si také plochý polštář, který vám zajistí klidný spánek - správná opora hlavy a krku snižuje riziko chrápání. S pomocí anatomického polštáře, který zlepšuje vyrovnání páteře. Kromě toho chrání před nadměrným zatížením krku a šíjových svalů.

Chrápání - kdy navštívit odborníka?

Pokud přírodní prostředky proti chrápání v nose nezabraly, objednejte se ke specialistovi ORL. Lékař odebere podrobnou anamnézu a poté provede endoskopické vyšetření nosní dutiny, krku, hrtanu, dutiny ústní a nosohltanu. Tímto způsobem odborník určí příčinu vašich potíží a navrhne, jak chrápání zastavit, což následně sníží riziko vzniku obstrukční spánkové apnoe.

Jak se zbavit chrápání? Nejprve je třeba zjistit příčinu stížností. V některých případech je indikován chirurgický zákrok, který:

Jaké jsou příčiny chrápání u žen?

Laserová léčba chrápání

Uvedený zákrok je neinvazivní, bezbolestný a nevyžaduje anestezii. Laserová léčba chrápání trvá 20-30 minut. Odborníci doporučují tři ošetření během šesti týdnů. Jeden zákrok se skládá ze dvou fází - úvodní a závěrečné. Celý zákrok nemá žádné vedlejší účinky, nevyžaduje žádné speciální přípravky a pacient se může ihned po ošetření vrátit k běžné činnosti. Odborníci připomínají, že existuje několik kontraindikací zákroku:

Chrápání - jak ho odstranit?

Zajímá vás, jak přestat chrápat? Vyberte si pohodlnou matraci 120x200 nebo 180x200. První model bude dobře fungovat pro jednotlivce, zatímco druhý je určen pro páry. Zkombinujte ji s ortopedickým polštářem z HR pěny s otevřenými buňkami. Ten zajišťuje volnou cirkulaci vzduchu, takže je výborným řešením pro alergiky a astmatiky. Správná základna umožňuje zaujmout správnou polohu při spánku, čímž předchází chrápání a spánkové apnoi. Navíc zabraňuje ranním bolestem hlavy a zad.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU