Co je to bílý šum a jak pomáhá při usínání?

Mnoho lidí si před spaním zapíná bílý šum, aby se uklidnili a uvolnili. Rovnoměrné zvuky o určité frekvenci a intenzitě také zlepšují soustředění při práci nebo studiu a mohou pomoci i lidem trpícím ADHD, nespavostí nebo tinnitem. Název šum odkazuje na bílé světlo, které obsahuje celé spektrum barev. Zjistěte, jak z něj získat maximální užitek!

Bílý šum pro spánek - proč uklidňuje?

Bílý šum snižuje hladinu stresu, a proto se vám bude lépe usínat - to je obzvláště užitečné, pokud máte ložnici vedle rušné ulice nebo v blízkosti letiště. S přibývajícím věkem se zvyšuje riziko poruch spánku, takže pro jejich minimalizaci se vyplatí používat zařízení nebo aplikaci, která vydává bílý šum - můžete tak lépe spát, což zlepší kvalitu vašeho života.

Nedostatek spánku přispívá k problémům se soustředěním, poruchám paměti nebo zhoršenému intelektuálnímu výkonu. Nespavost také zvyšuje riziko nehod v důsledku zpomalených reflexů. Chcete-li se postarat o kvantitu a kvalitu svého spánku, můžete si zapnout bílý šum - tím dáte svému mozku najevo, že je čas na odpočinek. Bílý šum také maskuje zvuky, které nás mohou probudit.

Co je bílý šum?

Bílý šum je tichý, stálý zvuk. Je účinný při uklidňování malých dětí, protože připomíná zvuky, které slyšely, když byly v matčině bříšku - poskytuje jim tak pocit bezpečí a zároveň tlumí zvuky za oknem.

U malých dětí by intenzita bílého šumu neměla přesáhnout 50 dB (aby nebyl narušen normální vývoj batolete). Zařízení, které vydává bílý šum, umístěte 2-3 m od postele dítěte - nevystavíte tak batole problémům se sluchem. Ze stejného důvodu nezapínejte zařízení na celou noc. Používejte jej pouze v případě, že jiné metody selhaly.

Bílý šum - škodlivý pro dospělé?

Bílé zvuky přehluší zvuky okolí a umožní vám zklidnit se a být v klidu. Podporují také terapii lidí, kteří bojují s nespavostí. Je však třeba dbát na to, aby bílý hluk pro dospělé nepřesahoval 80 dB, jinak může dlouhodobé působení přispět k problémům se sluchem. Studie ukazují, že bílý hluk zmírňuje stres a usnadňuje soustředění. Kromě toho může také tlumit nepříjemný tinnitus, což pravděpodobně zlepší kvalitu života pacienta.

Bílý šum - škodlivý pro dospělé? Ne, pokud ho používáme s mírou. Stále více lidí používá aplikace pro bílý šum. Mohou pomoci při práci nebo studiu, kdy okolní zvuky ztěžují soustředění. Kdy zapnout bílý šum pro dospělé? Monotónní zvuk se bude líbit lidem, kteří nechtějí spát v naprostém tichu. Může mít podobu zvuku vln, deště nebo větráku.

Bílý šum pro dospělé - stojí za to ho zařadit?

Bílý šum pro spánek maskuje okolní zvuky, aby vás při usínání nic nevyvedlo z rovnováhy. Bílý šum pokrývá všechny slyšitelné frekvence. Jsou popisovány jako širokopásmové a mnoha lidem připomínají zvuky z nedostatečně naladěného rádia nebo televize. Jsou produkovány především:

Zařaďte bílý šum do své večerní rutiny. Nezapomeňte ho zapínat v jednotný čas, a to i o víkendech a svátcích. Zajímá vás, jak si usnadnit usínání? Provádějte osobní hygienu (čištění zubů a používání zubní nitě, mytí obličeje, teplá sprcha nebo koupel) ve stejném pořadí. Když se chystáte do postele, zapněte si přístroj s bílým šumem. Pokud chcete, aby zařízení fungovalo pouze během usínání, nastavte časovač například na 60 minut.

Bílý šum - jak ho bezpečně používat?

Stojíte před dilematem, zda si vybrat zařízení s bílým šumem, nebo si stáhnout speciální aplikaci? Tento typ zařízení je obvykle drahý a velký, ale může poskytnout lepší kvalitu zvuku. Na druhou stranu aplikace pro chytrý telefon se hodí, když jste na cestách - nemusíte pak s sebou brát další vybavení.

Přemýšlíte, zda si musíte koupit zařízení pro tvorbu bílého šumu, nebo zda vám postačí domácí spotřebič? Můžete zapnout ventilátor, fén, klimatizaci nebo odsavač par. Nezapomeňte však v té době na dítě dohlížet, protože nevíte, jaké nápady vás napadnou. Pokud jste novopečení rodiče, nezapínejte na svém chytrém telefonu speciální aplikaci - hrozí, že vaše batole vzbudí například hlasitá reklama.

Bílý šum - tipy pro rodiče

Je bílý šum bezpečný pro děti? Ano, pokud dodržíte několik pravidel. Nezapomeňte přístroj nastavit na nejnižší úroveň zvuku, a pokud to nepomůže, v dalších dnech hlasitost postupně zvyšujte - můžete ji tak přizpůsobit svému dítěti. Hledejte model s automatickým přepínačem. Pokud jej nemá, vypněte jej, když dítě usne. Pro malé děti je bílý šum vhodný nejen pro usínání. Můžete jej zapnout, když je vaše děťátko neklidné a jiné metody nepomáhají.

Štěkající psi, troubící auta nebo hlasité hovory mohou batole probudit. Abyste tomu předešli, je dobré zapnout bílý šum. Ten účinně přehluší okolní hluk, takže spánek vašeho dítěte nebude nic rušit. Tímto způsobem můžete také dát svému malému dítěti najevo, že je čas jít spát.

Jaké jsou výhody bílého šumu?

Studie ukazují, že bílý šum zmírňuje stres a usnadňuje soustředění. Kromě toho odstraňuje nepříjemný tinnitus, čímž zlepšuje kvalitu života pacienta. Bílý šum - škodlivý pro dospělé? Ne, pokud se používá s mírou. 

Stále více lidí používá aplikace pro bílý šum. Ty mohou pomoci při práci nebo studiu, kdy okolní zvuky ztěžují soustředění. Kromě toho pomáhají odvést vaši mysl od návalu myšlenek, což usnadňuje usínání. Výzkumy ukazují, že bílý šum může zlepšit soustředění také u pacientů s ADHD.

Bílý a růžový šum - podobnosti a rozdíly

Ačkoli je bílý šum nejoblíbenější, za zmínku stojí také růžový šum. Liší se tím, že jsou v něm omezeny vyšší frekvence. V důsledku toho zní níže než bílý šum. Může být spojován se zvuky, které vydává voda v řece, potoce, dešti nebo moři. Některým lidem připomíná monotónní výslovnost zvuku "f". Odborníci tvrdí, že růžový šum má pozitivní vliv na kognitivní výkon a také zlepšuje kvalitu spánku u starších lidí.

Za zmínku stojí také červený šum, známý také jako hnědý šum. Připomíná zvuky přírody, a proto pomáhá relaxovat. Lze jej také zapnout, když se chceme soustředit. Je však třeba poznamenat, že zní "nejhlouběji" ze všech šumů. 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU