Co dělat se starou matrací?

Jak mohu prodat nebo darovat svou matraci?

Pokud není matrace znečištěná nebo plesnivá a je použitelná, můžete ji darovat potřebným přímo v útulcích pro bezdomovce nebo ji věnovat charitativní nadaci. Můžete ji také prodat na internetu.

Recyklace - kam darovat?

Zjistěte si, zda ve vašem okolí existují recyklační programy pro staré matrace, kde se zpracovávají různé materiály, jako jsou kovové pružiny, pěny a látky z potahů.

Likvidace matrací - jak na to?

To je jediná možnost, pokud již není možné matraci znovu použít nebo recyklovat. Kam byste však měli starou matraci odložit? Podívejte se na sběrné místo komunálního selektivního odpadu ve vašem městě, kde můžete odevzdat nepotřebné věci včetně různých druhů nábytku.

Opakované použití - je možné?

Pokud máte trochu volného času a nechybí vám kreativita, můžete starou matraci využít i k jiným účelům. Rozřežte ji na menší kousky, které využijete jako výplň do sedaček nebo jiného nábytku. Pěnu z vnitřní strany matrace můžete také použít na ručně vyrobené akustické obrazy (panely), které plní dekorativní a zvukově pohltivou funkci.

Toto je několik způsobů, jak naložit s matrací, pokud se již opotřebovala a vy stojíte před nákupem nové. Při jejich popisu jsme brali ohled na životní prostředí, aby při likvidaci nejen matrace, ale i dalšího nábytku vznikalo co nejméně odpadu. V dnešní době se mnoho lidí potýká s chronickou únavou, stresem a bolestmi zad. Proto je tak důležité zajistit správné prostředí pro spánek. Pokud je matrace pohodlná a přizpůsobená individuálním potřebám, spánek bude více regenerační, a tím se zlepší kvalita života. Jednou za pět až sedm let je dobré vyměnit matraci za novou, čerstvou, abyste si zajistili dokonalý noční odpočinek.

Použité matrace se vyplatí používat opakovaně, aby se co nejméně podílely na vzniku odpadků. Pokud přemýšlíte, kam darovat starý nábytek, vyhledejte charitativní sbírky nebo předměty recyklujte. Mnoho nadací rádo přijme použité matrace a předá je lidem, kteří je budou nejvíce potřebovat. Nezapomeňte však, že musí být přiměřeně čisté a použitelné. Vyplatí se zeptat, zda je možné si starou matraci vyzvednout u vás doma, protože její převoz není kvůli velkým rozměrům snadný.

Recyklací staré matrace se staráme o životní prostředí. Její darování na charitu také pomáhá snižovat množství odpadků a navíc z ní může mít užitek někdo jiný. Darování matrací a nábytku v dobrém stavu je prospěšné jak pro životní prostředí, tak pro lidi, kteří si nemohou dovolit koupit nové. Matrace by se měla měnit v průměru každých sedm let, pokud se předtím nerozmočí nebo neznečistí. Dobře udržovaná si zachová své pro vás prospěšné vlastnosti po mnoho let. Nezapomeňte, že péče o všechny věci, které denně používáte, přispívá také k péči o životní prostředí.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU