Co dělat, když je matrace příliš měkká?

Jak zjistíte, zda je matrace příliš měkká?

Pro posouzení tvrdosti matrace je vhodné sledovat několik faktorů. Prvním z nich je váš osobní pocit. Pokud se do matrace během spánku zaboříte a necítíte dostatečnou oporu, může to naznačovat, že je matrace příliš měkká.

Dalším ukazatelem tvrdosti matrace může být poloha při spánku. Budíte se s bolestmi zad, krku nebo ramen? Příliš měkká matrace neposkytuje dostatečnou oporu, což může způsobit ranní nepohodlí a bolest.

Je také třeba vzít v úvahu tělesnou hmotnost. Lidé s vyšší hmotností často potřebují tvrdší matraci, aby jim poskytla dostatečnou oporu. Naopak osoby s nižší tělesnou hmotností mohou dát přednost matraci s nižší tuhostí, aby se vyhnuly nadměrnému tlaku.

Jak zpevnit matraci?

Když zjistíme, že nám tvrdost matrace nevyhovuje, možná nás jako první napadne koupit si novou. Před takovým rozhodnutím však stojí za to zvážit jiné způsoby, jak zlepšit tvrdost matrace, aniž byste museli investovat do zcela nového modelu. Jedním z nich je topper matrace, který může pocit tvrdosti výrazně změnit.

Vrchní matrace, známé také jako toppery, jsou tenké vrstvy, které se pokládají na matraci a upravují její tvrdost. Vyrábějí se z různých materiálů, jako je latex, termoplastická pěna nebo kokosové vlákno.

Vrchní matrace může výrazně ovlivnit pocit tvrdosti vašeho spacího povrchu. Pokud je vaše matrace příliš měkká, možná budete chtít zvážit přidání topperu matrace s vyšší tuhostí, který poskytne lepší oporu vašemu tělu. Na druhou stranu, pokud je vaše matrace příliš tvrdá, můžete zvolit topper matrace, který změkčí spací povrch a zlepší tak komfort vašeho odpočinku.

Zpevnění matrace - jaký topper zvolit?

Vrchní matrace se vyrábějí z různých materiálů, z nichž každý má jiné vlastnosti, které ovlivňují pocit tvrdosti. Pokud chcete mít tvrdší spací plochu, bude pro vás zásadní pevný topper matrace. Zde jsou naše návrhy:

Vrchní matrace KOKOS - to je dokonalé, klasické řešení pro každého, kdo chce vyměnit měkké lůžko za trochu tvrdší. Jedná se o jednu kokosovou podložku vysokou jeden centimetr. Kokos je pevný, aniž by ztratil svou pružnost. Zajišťuje dostatečnou cirkulaci vzduchu uvnitř topperu, což zabraňuje množení roztočů a dalších mikroorganismů;
Pěna KOKOS 3 cm - je oboustranně zpevňující překrytí, bylo vytvořeno z bloku polyuretanové pěny T25 a kokosové vložky s antialergickými vlastnostmi

Pokud se vaše matrace ukáže jako příliš měkká, nezapomeňte, že nemusíte hned kupovat novou. Existují způsoby, jak se s příliš měkkým povrchem na spaní vypořádat a přizpůsobit jej svým individuálním potřebám. Nejjednodušší a nejlevnější možností je zpevňující topper na matraci, díky kterému bude vaše postel tak pohodlná, jak si přejete. Před rozhodnutím je dobré se poradit s výrobcem matrace, který vám poskytne další pokyny a rady. Vyplatí se také zvážit další faktory, například otočení matrace naruby. Zlepšení tvrdosti matrace vám umožní vychutnat si klidný a posilující spánek, což zlepší naši celkovou pohodu a kvalitu života.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU