9 způsobů, jak prodloužit životnost vaší matrace

Dobrá matrace je navržena tak, aby poskytovala pohodlný spánek. Většina z nich je navržena tak, aby sloužila nepřetržitě pět až deset let nebo déle. Způsob údržby však může její životnost výrazně zkrátit nebo prodloužit. Uvědomění si faktorů životního prostředí a znalost nejlepších způsobů péče o lůžko může pomoci matraci udržet. Zajistíte si tak pohodlný spánek po co nejdelší dobu.

Jak udržujete matraci v dobré kondici?

Zde je devět nejlepších způsobů ochrany vaší investice. Nepochybně vám pomohou pečovat o matraci a předcházet problémům dříve, než nastanou.
1 Ujistěte se, že je matrace správně podepřená.
I když si k nové matraci nemusíte vždy kupovat odpovídající rám, je důležité se ujistit, že má matrace dostatečnou oporu. Pomáhá to zachovat celistvost materiálů a zabránit jejich předčasnému opotřebení.
Podporu matrace je dobré kontrolovat každý rok, abyste se ujistili, že nejsou žádné zlomené lamely, které by mohly negativně ovlivnit vaši matraci.
Postele, které používají rám, mohou vyžadovat další podpěru v závislosti na typu matrace a hmotnosti.

2 Hned od začátku používejte chránič matrace.
Kvalitní chránič matrace poskytuje nepromokavou ochranu proti rozlití a nehodám a snižuje množství prachu, špíny a nečistot, které se dostanou do postele.
Pomáhá chránit matraci před poškozením, zachycuje oleje a pot z pokožky a omezuje hromadění alergenů, jako jsou roztoči a plísně. Chránič usnadňuje čištění.

3 Pravidelně perte ložní prádlo.
Když odpočíváme, zanecháváme v posteli vlasy, kožní buňky a pot. Z jídla v posteli padají drobky a z domácích mazlíčků všudypřítomné chlupy. To vše se může dostat na vrstvy matrace a vytvořit bakterie a roztoče.
Podle většiny odborníků na úklid by se povlečení a přikrývky měly prát alespoň jednou za čtrnáct dní. I když používáte chránič, je stále důležité udržovat lůžkoviny v čistotě. Chránič matrace by se měl také pravidelně čistit podle pokynů výrobce.

4 Domácím mazlíčkům poskytněte oddělená lůžka.
I dobře vychovaní domácí mazlíčci chodí ven, slintají, pouštějí chlupy a nakonec skončí ve vaší posteli. Je lepší poskytnout domácím mazlíčkům jejich vlastní vyhrazené lůžko, než je nechat uvelebit se na vaší matraci.

5 Matraci pravidelně otáčejte.
Pravidelné střídání matrací je přínosem pro dlouhou životnost jakéhokoli typu matrace, bez ohledu na materiál nebo velikost. Otáčení pomáhá rovnoměrnějšímu opotřebení matrace, zatímco jeho neprovádění zvyšuje pravděpodobnost vzniku otlaků a deformace.
Průměrně otáčejte matraci o 180 stupňů každé tři měsíce.

6 - Neskákejte na postel!
Maminka ti vždycky říkala, abys neskákal na postel, a nemýlila se. Pružinové matrace jsou sice nejnáchylnější k poškození náhlým namáháním, ale rámy, kostry a dokonce i pěny se mohou opotřebovat rychleji, pokud na matraci často a silně tlačíte.

7 Při přemísťování matrace dbejte zvýšené opatrnosti.
Při stěhování matrace ji chraňte před poškozením. Zabalte ji do ochranné fólie, aby se neušpinila, zabráníte také případnému poškrábání. Obecně platí, že při stěhování je nejlepší držet matraci ve vzpřímené poloze na bocích, aby se během přepravy neprohýbala.

8. čas od času pusťte dovnitř světlo.

Čas od času, nejlépe za slunečného a suchého dne, matraci vyjměte a nechte ji na několik hodin prosvítit slunečními paprsky.
To pomáhá zabránit přílišnému zvlhnutí lůžka a může také pomoci chránit před roztoči.

9 Postupujte podle pokynů výrobce k čištění.
Jakýkoli typ matrace by se měl pravidelně čistit, aby se zachoval čistý prostor pro spaní a matrace byla zdravá.
Skvrn se nejlépe zbavíte bodovým čištěním jemným roztokem vody a mýdla. Měly by se nechat zcela vyschnout. Vyvarujte se používání drsných chemických čisticích prostředků na pěnové matrace, protože mohou poškodit celistvost pěny. V závislosti na míře prašnosti, alergiích nebo osobních preferencích by se vysávání matrace mělo provádět každé 1 až 3 měsíce.

 

Ačkoli se různé typy matrací mohou mírně lišit, pokud jde o péči a údržbu, základy jsou stejné.
V zásadě udržujte matraci v čistotě, chraňte ji před zaplavením a poškozením. Dbejte na to, aby byla podepřená, a otáčejte ji, aby se rovnoměrně opotřebovávala.
Životnost matrace závisí na mnoha faktorech, ale dodržování osvědčených postupů může zajistit dlouhá léta zdravého spánku.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU